Klíčení chia semínek


chia2Jak na klíčení chia semínek? S klíčící miskou je to úplně jednoduché. Jeden den nasypete semínka na prostřední díl misky s otvory. Nebojte, zas tak moc jich dolů nepropadne. Do spodní misky dáte asi tak 2cm vody a přikryjeme pokličkou. Klíčení trvá 3-4 dny, kdy neděláte vůbec nic, dokonce ani vodu nemusíte měnit. Po této době jsou klíčky téměř hotové, ale bílé. Takže pokličku dáme pryč a necháme působit světlo, které vytvoří v rostlinkách chlorofyl a ony zezelanají. A můžeme sypat o salátů a pod.
Drobná semínka se dají klíčit na vatě nebo na buničině. Mám ale zkušenost, že se to do té vaty zachytává, takže jsem šťastná za klíčící misku, která je naprosto dokonalá na tyto semínka.
chia3
Takže zde znovu doporučuji skvělou klíčící misku z Kosího hízda:-)
http://www.fler.cz/zbozi/naklicovaci-miska-2754232

chia0

Zdroj: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=584102811631631&set=a.478888832153030.104973.478867038821876&type=1&theater

chia1

Reklamy

2 komentáře u „Klíčení chia semínek

  1. Dobry den. Mam uplne stejnou misku, dodrzela Vas navod, ale seminka mi vubec nevyklicila. Vytvoril se na nich jemny sliz (taky jak kdyz se namoci lnene seminka), ztuhli do jedne hmoty a dal se nedeje nic. Vite, kde by mohla byt chyba?

  2. Já osobně tuto misku nemám, klíčím v obyčejné skleněné. Co mě napadá je, že tam máte možná moc semínek najednou a že by bylo třeba je proplachovat pod tekoucí studenou vodou, aby se případný sliz, když se začne vytvářet, mohl odstranit a nekazil semínka.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s